با ما همراه باشید

سینمای ایران

اسکار جایزه ای به فیلم‌های عامه پسند می‌دهد

منتشر شده

در

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، از سال ۲۰۰۱ که اسکار بهترین انیمیشن سال به لیست جوایز آکادمی اضافه شده بود ۱۷ سال گذشته و در طول این سال ها تندیس جدیدی به جشن سالانه آکادمی اضافه نشده بود. حالا اما این نهاد اعلام کرده از سال آینده می خواهد یک مجسمه اسکار جدید به لیست جوایز خودش اضافه کند. این جایزه به بهترین فیلم عامه پسند تقدیم می شود. هنوز جزئیات این جایزه اعلام نشده اما آکادمی اعلام کرده یک فیلم می تواند هم در این بخش و هم در بخش بهترین فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار شود.

 نکته جالب توجه این است که طبق نامه ای که اخیرا به دست اعضای آکادمی رسیده مراسم قرار است از سال آینده در مدت زمانی زیر 3 ساعت برگزار شود. این به معنی آن است که تعدادی از جوایز در خلال پخش آگاهی های تلویزیونی اهدا خواهد شد و بعدا در برنامه به نوعی باز پخش می شود تا زمان کوتاه تری برای آنها صرف شود.

همه این تصمیمات در راستای آن است که مخاطبان بیشتری جذب برنامه اسکار شوند. جالب است بدانید سال گذشته تعداد مخاطبین مراسم اسکار در ایالات متحده به کمترین در طول تاریخ خودش رسیده و این زنگ خطرها را برای آکادمی به صدا در آورده است. گفتنی است مراسم سال آینده اسکار روز ۲۳ فوریه ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد. از هم اکنون پیش بینی می شود فیلم هایی مثل «اگر خیابان بیل می توانست سخن بگوید» ساخته جدید بری جنکینز کارگردان «مهتاب»، «اولین مرد» ساخته جدید دیمین شزل کارگردان «لا لا لند» و «یک ستاره متولد شده است» به کارگردانی بردلی کوپر در میان آثار تحسین شده سال قرار گیرند. شاید جایزه اسکار بهترین فیلم عامه پسند هم به «پلنگ سیاه» یا یک فیلم ابرقهرمانی دیگر برسد تا سد جایزه نگرفتن این فیلم ها در مراسم آکادمی شکسته شود.

انتهای پیام/

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

تبلیغات

برترین ها