با ما همراه باشید

اخبار

باور نکردنی، ولی واقعی؛ اکران همزمان ۱۸ فیلم در آخرین ماه سال!

منتشر شده

در

پرفروش ترین های سینما,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران
اکران همزمان ۱۸ فیلم روی پرده آن هم در آخرین ماه سال به حدی به برخی فیلم ها در گیشه ضربه وارد کرده که این تصمیم شورای صنفی نمایش با هیچ متر و معیاری قابل توجیه نیست.

شورای صنفی بلافاصله پس از اتمام برگزاری جشنواره فجر خبر از اکران همزمان شش فیلم در سینماهای کشور داد. این تصمیم در حالی اتخاذ شد در حالی که نمایش برخی از فیلم های کمدی که اوایل و اواسط زمستان روی پرده رفته بودند، همچنان در تعداد قابل توجهی از سینماهای تهران و شهرستان ها ادامه داشت.

 

در واقع با این میزان از سالن های استاندارد سینما در کشور اکران این تعداد از فیلم ها شرایط را برای برخی از آثار اجتماعی بشدت دشوار ساخت و نتیجه آن نیز چیزی جز شکست برخی از فیلم ها در گیشه در پی نداشت.

 

نکته جالب اینکه دو فیلم کمدی که از دو ماه گذشته به اکران درآمده اند از برخی از فیلم هایی که تازه روی پرده رفته اند همچنان تعداد سینماهای بیشتری دارند.

 

این اتفاق همچنان فرضیه قدرت دست های پشت پرده در تصمیم گیری اکران را قوت می بخشد و نشان می دهد برخلاف شورای صنفی نمایش، این روزها برخی چنان از اعمال نفوذ قدرتمندی در چینش نمایش فیلم ها برخوردار هستند که جای هیچگونه اعتراضی برای سازندگان سایر فیلم ها باقی نمانده است.

 

در حال حاضر «آشغال های دوست داشتنی» محسن امیریوسفی که از حدود سه هفته پیش مجال نمایش در سینماها را پیدا کرد، در صدر جدول فروش هفتگی قرار دارد. این فیلم با ۳۱ سینما در تهران و ۵۱ سینما در شهرستان ها در مجموع حدود دو میلیارد و ۶۶۷ میلیون تومان فروش داشته است. با وضعیتی که ساخته امیریوسفی در گیشه دارد، تا هفته آینده می تواند از مرز سه میلیارد تومان عبور کند.

 

نکته جالب اینکه عنوان دومین فیلم پرفروش هفته نیز در اختیار یک فیلم توقیفی دیگر یعنی «پارادایس» قرار دارد. ساخته جدید علی عطشانی اگر چه حدود شش هفته از اکرانش می گذرد، اما توانسته در رتبه دوم فیلم های پرفروش هفته قرار بگیرد. این فیلم کمدی با ۷۸ سینما در کشور از فروش روزانه خوبی برخوردار است و مجموع گیشه آن نیز در آستانه چهار میلیاردی شدن قرار دارد.

 

«قانون مورفی» در پایان هفته هشتم اکرانش و با گیشه ۳۸۶ میلیون تومانی اش در عرض یک هفته در رتبه سوم قرار گرفته است. این فیلم کمدی با ۳۲ سینما در تهران و ۵۶ سینما در شهرستان ها به گفته پخش کننده اش در مجموع حدود ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشته و بزودی در جدول گیشه سال ۹۷ نیز از «لونه زنبور» عبور خواهد کرد. با توجه به اختلاف گیشه سه و نیم میلیاردی «قانون مورفی» نسبت به «مغزهای کوچک زنگ زده»، بعید است ساخته جدید جوان بتواند تا پایان سال به میزان فروش فیلم هومن سیدی در جدول برسد.

 

«هت تریک» چهارمین فیلم پرفروش هفته است. ساخته رامتین لوافی پس از ۲۰ روز نمایش به تازگی وارد باشگاه میلیاردی ها شده و همچنان امیدوار به روزهای پایانی اکران امسال است. این فیلم اجتماعی ۳۳ سینما در تهران و ۵۶ سینما در شهرهای مختلف دارد. فروش کل «هت تریک» در سینماهای کشور حدود یک میلیارد و ۱۰۵ میلیون تومان است.

 

«جن زیبا» پس از گذر از روزهای کم فروغ آغازین اکرانش در گیشه حالا با اضافه شدن تعداد سینماهایش در شهرستان ها از فروش بالاتری برخوردار شده است. مجموع گیشه ساخته بایرام فضلی با ۲۲ سینما در تهران و ۵۷ سینما در شهرهای مختلف به مبلغی حدود ۸۱۵ میلیون تومان رسیده است.

 

فروش «تخته گاز» در هفته ای که گذشت از مرز دو میلیارد تومان هم عبور کرد. شاید سازندگان این فیلم تا قبل از آغاز اکران به هیچ وجه انتظار چنین گیشه ای را نداشتند، اما حالا با نمایش گسترده این فیلم به خصوص در شهرستان ها می توانند امیدوار باشند که در فرصت باقی مانده به فروش فیلمشان باز هم افزوده شود. از اکران ساخته جدید محمد آهنگرانی ۵۴ روز می گذرد.

 

«مأموریت غیرممکن» برخلاف دیگر آثار کمدی روی پرده با استقبال چندان چشمگیری مواجه نشد و تا اینجای کار فروش پایینی را به ثبت رسانده است. این فیلم ۲۴ سینما در پایتخت دارد و به تازگی نیز تعداد سینماهایش در شهرستان ها به ۴۹ سالن رسیده. فیلم یعقوب غفاری پس از ۲۰ روز نمایش حدود ۳۴۲ میلیون تومان فروش داشته که از این میزان گیشه حدود ۱۶۰ میلیون تومان سهم سینماهای شهرستان ها است.

 

«سوءتفاهم» نیز با «مأموریت غیرممکن» در یک زمان به نمایش درآمد، اما در مقایسه با این فیلم چه از لحاظ تعداد سینما و چه از نظر میزان فروش شرایط چندان خوبی ندارد. ساخته احمدرضا معتمدی در حالی پس از یک سال به نمایش درآمده که این روزها ۱۲ سینما در تهران و ۳۶ سالن در شهرستان ها دارد. به گفته پخش کننده «سوءتفاهم»، این فیلم در مجموع سینماهای کشور حدود ۲۴۶ میلیون تومان فروخته است. رقمی که پس از حدود سه هفته آن هم برای یک فیلم پربازیگر نمی تواند چندان راضی کننده باشد.

 

«دزد و پری ۲» تقریباً سقف ۱۰ هفته اکرانش را پر کرده و بخش عمده سینماهایش را نیز از دست داده است. تعداد سینماهای پایتخت ساخته حسین قناعت در پایتخت به ۱۳ سالن رسیده. همزمان با تهران، ۲۹ سینمای شهرستان ها نیز نمایش این فیلم کودک و نوجوان را برعهده دارند. فروش کل «دزد و پری ۲» در مجموع سینماهای کشور به گفته پخش کننده اش مبلغی حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

 

«بمب؛ یک عاشقانه» پس از ۹۰ روز نمایش این روزها سینمای چندانی ندارد و بزودی اکرانش در همین محدود سالن هایش نیز به پایان می رسد. مجموع فروش ساخته جدید پیمان معادی از مرز هفت میلیارد تومان نیز عبور کرده است. در حال حاضر هشت سینما در تهران و هفت سینما در شهرستان ها این فیلم را روی پرده دارند.

 

«مارموز» با اختلاف بسیار جزئی فروش هفتگی اش نسبت به «بمب…» روزهای پایانی اکران خود را پشت سر می گذارد. ساخته کمال تبریزی پس از ۸۲ روز نمایش این روزها تنها ۱۲ سینما در اختیار دارد. فروش کل این فیلم کمدی به مبلغی حدود شش میلیارد و ۹۲۵ میلیون تومان رسیده است.

 

«کلمبوس» پس از ۸۹ روز اکران به گفته پخش کننده اش پنج میلیاردی شد. نمایش ساخته جدید هاتف علیمردانی در حالی بزودی در سینماهای کشور به پایان می رسد که هم اکنون این فیلم دو سینما در تهران و هفت سینما در شهرستان ها دارد.

 

«ضربه فنی» با ۴۰ سینما و پس از ۲۰ روز نمایش تاکنون فروش چندان بالایی نداشته و بعید است در روزهای پیش رو نیز اتفاق خاصی در گیشه اش رخ دهد. ساخته جدید غلامرضا رمضانی با مضمون کودک و نوجوان تنها حدود ۷۷ میلیون تومان فروش داشته است.

 

«بهشت گمشده» که از چهارشنبه هفته گذشته و با تبلیغات محدود به نمایش درآمده هم اکنون شرایط چندان خوبی در گیشه ندارد و فروش روز گذشته سینماهای تهرانش نیز به زیر ۵۰۰ هزار تومان نیز رسید. این فیلم در مجموع سینماهای تهران و شهرستان ها تنها حدود ۱۹ میلیون تومان فروش داشته. فیلم حمید سلیمیان ۱۱ سینما در تهران دارد و به تازگی نیز در هشت سینمای شهرستان ها به نمایش درآمده است.

 

نکته جالب اینکه دفتر «فیلم آفرین» به عنوان پخش کننده «بهشت گمشده» با توجه به فروش پایین این فیلم همکاری چندانی با رسانه ها ندارد و از اعلام دقیق فروش خودداری می کند.

 

«قرارمون پارک شهر» از همان روزهای آغازین اکرانش سینمای چندانی نداشت و حالا در پایان هفته سوم نیز تغییری در تعداد سالن هایش به وجود نیامده است.

 

«قرارمون پارک شهر» مضمونی اجتماعی دارد و در ژانر خود فیلمی آبرومند محسوب می شود، اما شرایط اکران نابرابر این فیلم در مقایسه با سایر فیلم های روی پرده باعث شد اولین ساخته سینمایی فلورا سام نتواند به فروش بالایی دست یابد. در حال حاضر پنج سینما در تهران و هفت سینما در شهرستان ها نمایش این فیلم را برعهده دارند. ساخته سام در مجموع این سینماها حدود ۱۶ میلیون تومان فروش داشته است.

 

پرفروش ترین های سینما,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

 

 امین اعتمادی مجد

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هجده =

تبلیغات

برترین ها