با ما همراه باشید

اخبار

بهای تماشای فیلم برای یک خانواده چهار نفره در سال ۹۸ چقدر است؟

منتشر شده

در

سینما,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران
با احتساب قیمت بلیت در پردیس های سینمایی اگر خانواده ای چهار نفره بخواهند به عنوان مثال در فصل بهار به تماشای هفت فیلم اکران شده بپردازند باید مبلغی معادل ۵۰۴ هزار تومان را کنار بگذارند.

به گزارش میزان، این روزها سینما به عنوان یک از تفریحات و سرگرمی های خوب و پر مخاطب کشور تبدیل شده و با توجه به استقبال مخاطبان طی سالهای گذشته می توان این هنر را هنری مردمی اعلام کرد.

 

در این میان موضوعات و محتوای آثار سینمایی همواره مورد بحث منتقدین، اهالی رسانه و سینماگران بوده است. با توجه به استقبال مردمی از سینماها مساله اینکه چه آثاری می تواند به ارتقا سطح فرهنگی کشور کمک کرده و چه آثاری سطح سلیقه مخاطب را پایین می آورند چالشی است که همواره سینما با آن روبرو بوده است.

 

خانواده‌هایی که سینما را به عنوان یکی از کالاهای مهم در سبد فرهنگی خود قرار داده اند بدون شک از جهات مختلف به امر سینما رفتن و فیلم دیدن نگاه می کنند که مساله بهای بلیت سینما می تواند یکی از مهم‌ترین این مسائل باشد.

 

با توجه به تعدد ساخت و افزایش قابل توجه پردیس های سینمایی در شهر تهران، این روزها اکثر نقاط تهران از جمله شمال مرکزیت، جنوب، غرب و شرق در نزدیکی خود حداق یک یا دو پردیس سینمایی می بینند که می تواند مکانی برای گذران یک آخر هفته سینمایی باشد.

 

البته افزایش سطح کیفی سینماها و احداث پردیس های سینمایی در کنار بالا بردن رضایت مخاطبین متعاقباً افزایش قیمت بلیت سینماها را نیز به همراه داشته است. افزایشی که باید دید با توجه به اکران آثار در یک فصل چه تاثیری در سبد فرهنگی خانوار خواهد داشت.

 

سینما,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

 

به عنوان مثال در اکران نوروزی بهار سینمای ایران هفت اثر سینمایی اکران شده که همه آنها به طور مشترک در برخی از پردیس های سینمایی اکران شده اند. با توجه به بلیت ۱۸ هزار تومانی سینما باید دید اگر خانواده ای چهار نفره بخواهد تمامی این آثار را به تماشا بنشیند باید چه مبلغی را پرداخت کند؟.

 

با احتساب قیمت بلیت در پردیس های سینمایی اگر خانواده ای چهار نفره بخواهند به عنوان مثال در فصل بهار به تماشای هفت فیلم اکران شده بپردازند باید مبلغی معادل ۵۰۴ هزار تومان را کنار بگذارند. این مبلغ تنها در مورد خرید بلیت بوده و هزینه ایاب و ذهاب و خوراک را شامل نمی شود.

 

سینما,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

 

به فرض اگر این خانواده چهار نفره بخواهند در ایام داخل هفته به تماشای این آثار بنشینند هم باید ۳۷۸ هزار تومان هزینه کنند.

 

اگر بخواهیم هزینه های معمول ایاب و ذهاب را برای هر خانوار چهار نفره و به ازای تماشای هر فیلم در نظر بگیریم به مبلغی معادل ۶۰ هزار تومان به صورت حداقلی خواهیم رسیم. این مبلغ برای هفت فیلم به ۴۲۰ هزار تومان خواهد رسید.

 

سینما,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

 

در نظر داشته باشیم که خانواده چهار نفره برای تماشای یک اثر سینمایی باید هزینه ای را برای خوراک هم در نظر بگیرد این مبلغ باز هم افزایش پیدا می کند. اگر هزینه خوراک هر نفر را به صورت حداقلی ۲۰ هزار تومان در نظر بگیریم باز هم به مبلغی معادل ۸۰ هزار تومان خواهیم رسید.

 

حال اگر مبالغ مذکور را با یکدیگر جمع کنیم خواهیم دانست که خانواده ای چهار نفره برای اینکه تنها در اکران نوروزی تمامی آثار را به نظاره بنشیند باید مبلغی معادل ۱ میلیون تومان پرداخت کند.

 

این مبلغ در تمای بخش ها به صورت حداقلی در نظر گرفته شده است و اگر در یک فصل سینمایی به عنوان مثال در فصل بهار حداقل ۱۴ فیلم اکران شود. این مبلغ دو برابر و معادل ۲ میلیون تومان خواهد شد.مبلغی که به صورت حداقلی و تنها برای چهار نفر در سه ماه در نظر گرفته شده است.

 

تبلیغات

برترین ها