با ما همراه باشید

اخبار

ترمیناتور، پایانی در‌کل متفاوت و به ‌مراتب شادتر داشت!

منتشر شده

در

همه دوست دارند فیلم‌ها پایان‌های شاد داشته باشند، این طور نیست؟ دست‌کم استودیوها بر این باورند! اما همان‌طور که اغلب طرفداران سینما می‌دانند، پایان شاد، مناسب فیلمی است که آن را طلب می‌کند و برآمده از لحن کلی اثر است؛ و فیلمی که واقعا به یک پایان شاد نیاز نداشت، ترمیناتور اثر کلاسیک جیمز کامرون است. اما اگر استودیو موفق می‌شد در زمان تولید نظرش را به سازندگان فیلم تحمیل کند، سینمادوستان امروز با اثری به‌کل متفاوت روبه‌رو بودند.

گیل آن هرد همکار فیلم‌نامه و تهیه‌کننده ترمیناتور در گفت‌وگوی تازه‌ای با «اسکریم‌فست» در بخشی از صحبت‌هایش از نظرهای استودیو درباره فیلم حماسی کامرون گفته است؛ و این‌که یکی از خواسته‌های استودیو، تغییر دادن پایان‌بندی فیلم بود: «آن‌ها می‌خواستند ما فیلم را قبل از پایانش خاتمه دهیم؛ و حتی ترمیناتور با شمایل هراس‌انگیزش و آن استخوان‌بندی فلزی بیرون‌ریخته دوباره برنخیزد و فیلم با صحنه در آغوش رفتن کایل ریس و سارا اوکانر به پایان برسد.»

خب، حالا هر کسی می‌داند که پایان مورد نظر استودیو چه‌قدر بد است اما در آن زمان، هرد که تهیه‌کننده‌ای در سطح جهانی است، روی اولین فیلم بلندش کار می‌کرد و قدرت امروزش را نداشت. با وجود این، او مبارزه کرد و پیروز شد: «وقتی فیلم اول‌تان باشد و به آن‌ها بگویید که اشتباه فکر می‌کنند، اصلا کار راحتی انجام نداده‌اید و ممکن است هر پیامدی برای‌تان داشته باشد… البته در این اتفاق، افراد دیگری هم سهم داشتند که هرگز به خاطر حمایت‌شان ستوده نشدند، مثل لیندسلی پارسنس سینییر رییس کمپانی «فیلم فایننسز» که یکی از بزرگ‌ترین حامیان ما بود و می‌دانست ترمیناتور چه‌جور فیلمی خواهد بود؛ راجر کورمن نیز همین‌طور. شما در سینما به آدم‌هایی نیاز دارید که باورتان دارند. البته به کسانی هم احتیاج دارید که به‌موقع شما را از خرابکاری‌تان مطلع کنند…» به هر حال، همه می‌دانیم که ترمیناتور امروز یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌های علمی‌خیالی تاریخ سینماست و دنباله‌های متعددی بر آن ساخته شده است که بجز ترمیناتور۲ روز داوری به کارگردانی خود کامرون، بقیه آن‌ها جذابیت ویژه‌ای ندارند.

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + بیست =

برترین ها