با ما همراه باشید

سینمای ایران

شبکه‌های رادیویی برون مرزی درباره حج، کار ویژه می‌کنند

منتشر شده

در

به گزارش ایران مگ به نقل از تسنیم، رادیو آلمانی علاوه بر پوشش خبری و تهیه گزارش‌هایی در این خصوص، هشت ویژه برنامه تهیه کرده است.

رادیو پرتغالی برنامه‌ای با مضمون پیام مقام معظم رهبری در روز عرفه و سه برنامه تولیدی در خصوص مراسم حج تهیه و پخش می‌کند. همچنین بخش‌های مختلف خبر رادیو پرتغالی مراسم عبادی و سیاسی حج عرفه را پوشش می‌دهند.

رادیو روسی نیز علاوه بر پوشش کامل خبری مراسم در روز عید قربان و روز عرفه، یک تولیدی ویژه حج و پنج برنامه شناور تولید و پخش کرده یا خواهد کرد. این رادیو همچنین از تولیدات خبری گروه خبر و تفسیر برون مرزی استفاده کرده و تقریبا همه موارد خبری و تحلیلی را پوشش داده است.

علاوه بر پوشش کامل اخبار درباره حج و مراسم روز عرفه و عید قربان، رادیو اسپانیایی دو برنامه تولیدی با عنوان «ایران در هفته گذشته» و «دیدگاه رهبری» تهیه کرده است.

پخش سریال «سفری به حج» و سریال هشت قسمتی دیگر درباره حج، سه ویژه برنامه و پخش پیام مقام معظم رهبری از مهم ترین تدارکات رادیو انگلیسی برای ایام حج است.

رادیو ایتالیایی در بخش های خبری خود به موضوع حج می پردازد و در بخش چند رسانه ای نیز حدود ۱۵ ویدئو درنظر گرفته است.

گفتنی است، کلیه رادیوها، عکس‌هایی از مراسم عبادی- سیاسی حج به صورت گالری عکس در سایت و شبکه‌های اجتماعی‌های خود منتشر می‌کنند. همچنین تهیه و انتشار ویدئوهای تولیدی و گزارش‌های ویژه حج از دیگر اقدامات رادیوهاست.

اداره‌کل شبه قاره و شرق آسیا:

رادیو پشتو برای ایام حج ۱۴ برنامه تولیدی تهیه کرده است. رادیو ملایو نیز دو برنامه تولیدی در خصوص روز عرفه و یک ویژه برنامه در خصوص عید قربان آماده پخش دارد. پیش بینی سه برنامه تولیدی ویژه حج، بیانیه رهبری و یک ویژه برنامه در خصوص عید قربان از فعالیت‌های رادیو بنگلا برای ایام حج است. رادیو هندی و رادیو چینی نیز هر کدام یک برنامه تولیدی در مورد روز عرفه و دو برنامه تولیدی در خصوص عید قربان پخش می‌کنند.

کلیه رادیوها علاوه بر پوشش اخبار مربوط به حج گالری عکس ویدئوهای تولیدی تهیه و در سایت و شبکه‌های اجتماعی خود بارگذاری می‌کنند.

اداره کل آسیای مرکزی، قفقاز و شمال خاورمیانه

رادیو آذری تبریز برنامه های تولیدی «چراغ»، «مشکات» ، «اسلام غنچه لری» ، «عابیده لر جاذبه لری»،  «پنجره» و برنامه  «سلام دینله ییجی» که در شش قسمت به طور زنده پخش خواهد شد.

ویژه برنامه «ساچیلان شعاعلار» در عید قربان و نیز ویژه روز عرفه از دیگر برنامه های رادیو آذری تبریز است. همچنین پخش مجموعه سخنرانی ها در خصوص ابعاد مختلف حج نیز از جمله فعالیت های این رادیو است.

رادیو و سایت تاجیکی برنامه‌های متنوعی در قالب خبر، گزارش خبری، ویدئو وگالری  عکس را در ایام حج تمتع تهیه و  در دو بخش فارسی و سیریلیک بارگذاری و در دو بخش صبحگاهی و شبانگاهی رادیو پخش کرده یا خواهد کرد. همچنین خبرنگار افتخاری رادیو تاجیکی نیز تاکنون عکس‌های خبری و چندین مصاحبه با حجاج تاجیکستانی، اخبار و گزارش های متنوعی ارسال کرده که از آنتن این رادیو پخش شده است. انعکاس ویژه برنامه‌هایی به مناسبت روز عرفه و عید قربان و پیام مقام معظم رهبری به کنگره عظیم حج از برنامه‌های رادیو ازبکی است.

رادیو ترکمنی علاوه بر انعکاس اخبار و رویدادهای حج تمتع امسال و تهیه تفاسیر خبری در بخش‌های خبری خود، برنامه‌های «در محضر آفتاب»، «جهان سیاست» با مضمون حج،  «گوهر جوانی»، «چشمه ایمان» و بخشی از برنامه خانواده این هفته خود را به مراسم حج اختصاص داده است.

رادیو آران نیز در رابطه با موسم حج در برنامه‌های  «دانیشیق»، «یاشا حیات» (برنامه زنده خانواده)، «حاق یولو» ( برنامه مذهبی اذانگاهی)، «صحبت فرهیختگان» (سخنرانی)، «بایراملیق» (برنامه ویژه مناسبتی)، خطبه نماز جمعه و تفسیر خبری در باکس های خبری به این مهم پرداخته است.

انتهای پیام/

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 10 =

برترین ها