با ما همراه باشید

سینمای ایران

علی عسگری: تهدیدات امروز دشمن نظامی نیست، بلکه رسانه پایه است

منتشر شده

در

به گزارش ایران مگ به نقل از تسنیم، علی عسکری در جمع مدیران نمایندگی های سازمان صدا وسیما در دفاتر خارج از کشور به نقش ویژه جمهوری اسلامی ایران در منطقه اشاره و تصریح کرد : دشمن فکرش را هم نمی کرد که جمهوری اسلامی ایران چنین قدرتی داشته باشد و بتواند داعش را در منطقه از بین ببرد و معادلات آنها را درهم بریزد برای همین زخم خورده است و می خواهد از راه تاثیر بر افکارعمومی و ایجاد تنش در داخل این شکست بزرگ خود را جبران کند.

 وی با تاکید براینکه طراحی جدید امریکایی ها نیز در مقابل ملت ایران شکست خورده است افزود : آنها ابتدا با طراحی پیچیده خود اغتشاشات دی ماه را کلید زدند که با هوشیاری مردم شکست خورد و دراین یکی دوماه با سوءاستفاده از شرایط اقتصادی و تلاطم بازار طرح دیگری را برنامه ریزی کردند که بازهم سرانجامی جز شکست نداشت .

علی عسکری با بیان اینکه تشکیل یک گروه اقدام ویژه علیه ملت ایران در وزارت خارجه امریکا نشانه شکست طراحی های قبلی واشنگتن است گفت : آنها قطعا طرح های جدیدتری را پیاده سازی خواهند تا هدف خود را پیگیری کنند وغالب این طرح ها هم رسانه پایه و برای اثرگذاری بر افکارعمومی ایران خواهد بود .

 رییس رسانه ملی بر هوشیاری سازمان صدا وسیما در کارزار جنگ روانی دشمن تاکید وتصریح کرد : دشمن بداند که سربازان گمنام این ملت در عرصه رسانه با قدرت در مقابل طراحی های آنها ایستاده اند و لحظه ای از رصد آنها غفلت نمی کنند.

 وی به اهمیت کار نمایندگی های صداو سیما در دفاتر خارج از کشور اشاره کرد و افزود : دیپلماسی رسانه ای امروز اولی تر و مهم تر از دیپلماسی سیاسی است و شما نمایندگان رسانه ملی در اقصی نقاط دنیا شاید کارتان پیچیده تر از سفرای ما باشد به همین علت باید نسبت به قبل هوشیارتر و فعال تر باشید .

 رییس سازمان صدا وسیما برتسلط نمایندگان رسانه ملی بر موضوعات حوزه منطقه ای خود در دفاتر خارج از کشور تاکید کرد و گفت : دنیا مملو از موضوعات ارزشمندی است که برای مردم ما اهمیت دارد و شما باید با مطالعه کامل آنها را بشناسید و برمبنای آنها برنامه سازی موثر کنید.

علی عسکری با بیان اینکه فضای مجازی و اهمیت آن را باید شناخت و از تجربه های دیگر کشورها دراین زمینه استفاده کرد افزود باید تجارب مفید کشورهای دیگر را که درحوزه مسئولیتی شما قوانینی برای فضای مجازی گذاشته اند هم برای مردم بگویید و هم به داخل کشور منتقل کنید تا بتوانیم با استفاده از این تجربیات در برابر طراحی دشمن درفضای مجازی تدبیر کنیم.

 رییس رسانه ملی براستفاده از تجربیات مدیران دفاترنمایندگی خارج از کشور صدا وسیما پس از دوران ماموریت تاکیدکرد و گفت : باید از این افراد بعد از دوران ماموریت به درستی و به جا استفاده شود و از تجربیات انها در قالب های مشاوره ای و آموزشی بهره مند شد و مدیران سیاست گذار سازمان دراین حوزه باید حضور این افراد بعد از ماموریت را یک فرصت تلقی کنند.

 وی با بیان اینکه  انتقال تجربیات مدیران گذشته به نفرات بعدی در حوزه دفاتر نمایندگی بسیارمهم است افزود : باید نیروهای اعزامی جدید حداقل یک ماه در کنار مدیرقبلی حضور داشته باشند و تجربیات آنها را بدست آورده و برای مسیرآینده بر مبنای آن برنامه ریزی کنند.

 رییس سازمان صدا وسیما بر بهره مندی حداکثری از تولیدات نمایندگی های خارج از کشور تاکید و تصریح کرد : باید به گونه ای برنامه ریزی شود که تولیدات موثر نمایندگی ها فقط یک بار پخش نشود بلکه در شبکه های مختلف و زمان های متفاوت روی آنتن دیده شود.

 در این نشست پیش از صحبت های رییس سازمان صدا وسیما نمایندگان دفاتر سازمان در خارج از کشور در سخنانی به مسائل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختندو هرکدام گزارشی دقیق از تحولات رسانه ای منطقه تحت مدیریت خود ارائه دادند. 

انتهای پیام/

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 9 =

برترین ها