با ما همراه باشید

اخبار

فروش جهانی «دنیای ژوراسیک ۲» از هفتصد میلیون دلار گذشت

منتشر شده

در

فروش جهانی «دنیای ژوراسیک ۲» از هفتصد میلیون دلار گذشت

ایران مگ : در حالی‌که پیش‌بینی می‌شد فروش افتتاحیه «دنیای ژوراسیک ۲» حداکثر به ۱۴۰ میلیون دلار در گیشه امریکا برسد، این فانتزی علمی-تخیلی با کسب ۱۵۰ میلیون دلار درآمد در سینماهای ایالات متحده و کانادا شگفتی‌ساز شد. «قلمرو از دست رفته» ساخته خوان بایونا همزمان در ۱۷ نقطه دیگر دنیا برای اولین بار روی پرده رفت و بیش از ۱۰۶ میلیون دلار به فروش جهانی این فیلم اضافه کرد. تا اینجا، کل فروش جهانی پنجمین فیلم از مجموعه سینمایی «ژوراسیک» به بیش از ۷۱۱ میلیون رسیده است.

محصول جدید استودیو یونیورسال از جمعه گذشته (۲۲ ژوئن) در بیش از ۴۴۰۰ سالن سینما در سراسر امریکای شمالی روی پرده رفت و با ۱۵۰ میلیون دلار فروش افتتاحیه بالاتر از انتظارها ظاهر شد. اگرچه، فیلم قبلی «دنیای ژوراسیک» افتتاحیه موفق‌تری را در گیشه امریکا پشت سر گذاشت و در پایان سه روز نخست اکرانش بیش از ۲۰۸ میلیون دلار فروش کرد.

دنباله این فیلم علمی-تخیلی با بازگشت کریس پرت و برایس دالاس هوارد از دو هفته پیش در بیش‌تر نقاط دنیا از جمله گیشه چین به نمایش درآمد و با استقبال سینماروهای سراسر جهان روبرو شد. بایونا فیلم جدیدش را با بودجه ۱۷۰ میلیون دلار ساخته و تا اینجا، بیش از ۵۶۱ میلیون دلار از کل فروش جهانی فیلم متعلق به گیشه سینماهای خارج از امریکا بوده است.

«قلمرو از دست رفته» (Fallen Kingdom) در حالی رکورد پرفروش‌ترین فیلم گیشه آخر هفته امریکا را زد که دنباله انیمیشن محبوب «شگفت‌انگیزها» نیز به فروش ۸۰ میلیون دلار دست یافت و دومین فیلم پرفروش گیشه آخر هفته شد. کل فروش داخلی محصول جدید دیزنی و پیکسار از مرز ۳۵۰ میلیون دلار عبور کرده است. این انیمیشن ابرقهرمانی به کارگردانی برد برد (Brad Bird) با ۱۸۲٫۷ میلیون دلار فروش افتتاحیه، از هفته گذشته در سینماهای امریکا اکران شد و در میان انیمیشن‌های بلند، رکورد بهترین افتتاحیه تاریخ را به خود اختصاص داد.  

فروش آخر هفته این انیمیشن در گیشه دنیا به بیش از ۵۶ میلیون دلار رسید و به این ترتیب، کل فروش جهانی آن از مرز ۴۸۵ میلیون دلار فراتر رفت. با این حال تا همین جا هم، فروش جهانی بخش دوم «شگفت‌انگیزها» از کل فروش فیلم اصلی که در سال ۲۰۰۴ اکران شد فراتر رفته است.

فروش داخلی فیلم زن‌محور «هشت یار اوشن» در سومین هفته اکرانش از مرز صد میلیون دلار عبور کرد و با ۱۱٫۶ میلیون دلار فروش آخر هفته، رده سوم جدول پرفروش‌ها را از آن خود کرد. کل فروش جهانی این فیلم پرستاره به ۱۷۱ میلیون دلار رسیده است.

دیگر محصول استودیو برادران وارنر کمدی «برچسب» (Tag) هم با ۸٫۲ میلیون دلار فروش آخر هفته چهارم شد.

دنباله «ددپول» هم بعد از شش هفته اکران، بیش از پنج میلیون دلار به کل درآمدش افزود و به این ترتیب، کل فروش داخلی فیلم جدید رایان رینولدز به بیش از ۳۰۰ میلیون دلار رسید. کل فروش جهانی این فیلم ابرقهرمانی از مرز ۷۰۰ میلیون دلار فراتر رفته و این در حالی است که فیلم اصلی «ددپول» با ۷۸۳ میلیون دلار فروش جهانی به کارش در سینماهای دنیا پایان داد.

منبع: ورایتی

فروش آخر هفته فیلم‌های روی پرده (امریکای شمالی) / ۲۴-۲۲ ژوئن ۲۰۱۸

رتبه 

عنوان فیلم 

فروش جمعه تا یکشنبه (میلیون دلار) 

تعداد سالن

کل فروش (میلیون دلار)

بودجه ساخت (میلیون دلار)

هفته اکران

۱

دنیای ژوراسیک: قلمرو از دست رفته

۱۵۰

۴۴۷۵

۱۵۰

۱۷۰

۱

۲

شگفت‌انگیزها ۲

۸۰٫۹

۴۴۱۰

۳۵۰٫۳

۲

۳

هشت یار اوشن

۱۱٫۶

۳۶۵۶

۱۰۰٫۳

۷۰

۳

۴

برچسب

۸٫۲

۳۳۸۲

۳۰٫۳

۲۸

۲

۵

ددپول ۲

۵٫۲

۲۴۲۰

۳۰۴٫۱

۱۱۰

۶

۶

سولو: داستانی از جنگ ستارگان

۴

۲۳۳۸

۲۰۲٫۱

۵

۷

ارثی

۳٫۸

۲۰۰۲

۳۵

۳

۸

سوپرفلای

۳٫۳

۲۲۲۰

۱۵٫۲

۱۶

۲

۹

انتقامجویان: جنگ بی‌نهایت

۲٫۴

۱۴۵۶

۶۶۹٫۴

۹

۱۰

همسایه‌ام نمی‌شی؟

۱٫۸

۳۴۸

۴٫۱

۳

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شانزده =

برترین ها