با ما همراه باشید

اخبار

فروش نازل فیلم ها پس از اشباع سینماروها در جشنواره فجر

منتشر شده

در

فیلم سینمایی هت تریک,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

به گزارش بانی فیلم، با گذشت حدود یک هفته از پایان جشنواره فیلم فجر ۳۷ و پیوستن هفت فیلم از چهارشنبه گذشته به ترکیب اکران، هنوز گیشه نتوانسته است گرمای سابق خود را بازیابد. این در حالی است که سازندگان فیلمهای تازه به میدان آمده و دفاتر پخش آنها نیز به دلیل نازل بودن ارقام فروش، فعلا از اعلام جزییات گیشه فیلمها خودداری می کنند.

 

«ضربه فنی»، «هت تریک»، «سوءتفاهم»، «ماموریت غیر ممکن»، «آشغالهای دوست داشتنی»، «جن زیبا» و «قرارمون پارک شهر»، هفت فیلمی هستند که از چهارشنبه ۲۴ بهمن روی پرده رفته اند.

 

در این میان البته دو فیلم فروش نسبتا قابل قبولی داشته اند. ساخته محسن امیر یوسفی که بعد از طی سالها دوره توقیف و بلاتکلیفی اکران شده، در طول سه روز حدود ۴۰۰ میلیون تومان فروخته و «هت تریک» بعد از سه روز در تلاش برای رسیدن به مرز ۲۰۰ میلیون تومان است. بخشی از جریان استقبال نسبی از «آشغالهای دوست داشتنی» را می توان ناشی از نگرانی سینماروها از به محاق رفتن مجدد فیلم دانست که موجب شده تا برای تماشای آن در همین روزهای نخست، اشتیاق و انگیزه داشته باشند. هر چند باید دید استقبال نسبی از دو فیلم «آشغالهای دوست داشتنی» و «هت تریک» در روزهای آتی نیز ادامه می یابد و یا با نزدیک شدن به زمان اکران نوروز، این اقبال کمرنگ خواهد شد.

 

شنیده های خبرنگار بانی فیلم حکایت از آن دارد که سایر فیلمهای نامبرده، فعلا نتوانسته اند رقم فروش خود را از مرز ۱۰۰ میلیون بگذرانند و یا بعضا روی همین رقم هستند.

 

از سوی دیگر، به نظر می رسد اکران انبوهی از آثار جدید در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر ۳۷ و اشباع علاقه مندان به سینما نیز در کاهش فروش فیلمهای اخیر و سردی گیشه بی تاثیر نبوده است. هر چند باید دید کیفیت این فیلمها تا چه اندازه می تواند سینماروها را ترغیب به تماشای آنها کند.

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

برترین ها