با ما همراه باشید

سینمای جهان

فروش ۱۵۳ میلیون دلاری «ماموریت غیرممکن » تام کروز

منتشر شده

در

فیلم ماموریت غیرممکن,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان
جدیدترین فیلم از مجموعه فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» با ثبت فروشی بالغ بر ۱۵۳ میلیون دلار، رکورد فروش آغازین این مجموعه فیلم را جا به جا کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، «ماموریت غیرممکن: فال‌اوت» که ششمین قسمت از مجموعه فیلم‌های اکشن «ماموریت غیرممکن» با بازی «تام کروز» است، در اولین هفته نمایش در بیش از ۴۳۰۰ سالن سینمایی آمریکا اکران خود را آغاز کرد و با ۶۱.۵ میلیون دلاری در رتبه نخست پرفروش‌ترین‌های هفته گیشه آمریکای شمالی قرار گرفت. 

 

با فروش ۶۱.۵ میلیون دلاری «ماموریت غیرممکن: فال‌اوت»، این فیلم رکورد بالاترین فروش آغازین مجوعه «ماموریت غیرممکن» را به نام خود ثبت کرد و پس از  «جنگ دنیاها» در سال ۲۰۰۵، موفق‌ترین فیلم «تام کروز» در گیشه هفته نخست اکران است. 

 

این فیلم به کارگردانی «کریستوفر مک‌کوری» و با تهیه‌کنندگی «جی.جی آبرامز»، «برایان بورک» و «تام کروز» همزمان با اکران در آمریکا در ۳۶ بازار خارجی نیز اکران خود را آغاز کرد و به فروش۹۲ میلیون دلار در این کشورها دست یافت تا مجموع فروش جهانی این فیلم در هفته نخست اکران به ۱۵۳.۵میلیون دلار برسد. 

 

در میان بازارهای خارجی فیلم جدید «ماموریت غیررمکن» برای ششمین بار با بازی «تام کروز» ۵۶ ساله همراه است، سینماهای کره جنوبی با ۲۴.۵ میلیون دلار بهترین عملکرد به به ثبت رساندند. این فیلم در ماه اوت در سیماهای چین دومین بازار بزرگ سینمایی جهان اکران می‌شود.

 

اولین فیلم «ماموریت غیرممکن» را «برایان دی‌پالما» در سال ۱۹۹۶ با بودجه ۸۰ میلیون دلاری ساخت که به فروش جهانی ۴۵۷ میلیون دلار رسید. چهار سال بعد و در سال ۲۰۰۰ دومین قسمت از این مجموعه با کارگردانی «جان وو» به سینما آمد و این بار ۵۴۶ میلیون دلار فروخت.

 

«جی.جی ابرامز» در سال ۲۰۰۶ ساخت قسمت سوم را بر عهده گرفت و این فیلم که با بودجه سنگین ۱۵۰ میلیون دلاری ساخته شده بود، نتوانست انتظارات را برآورده کند و تنها ۳۹۷ میلیون دلار در سطح جهان کسب کرد.

 

«برد بِرد» در سال ۲۰۱۱ پشت دوربین فیلم «ماموریت غیرممکن: پروتکل روح» رفت و فروشی بالغ بر ۶۹۴ میلیون دلار را برای این مجموعه رقم زد. چهارمین قسمت از «ماموریت غیرممکن» پرفروش‌ترین فیلم از این مجموعه تاکنون است.

 

فیلم «ماموریت غیرممکن: ملت یاغی» نیز که در سال ۲۰۱۵ به کارگردانی «کریستوفر مک‌کوری» اکران شد نیز در نهایت در گیشه به فروش ۶۸۲ میلیون دلاری دست یافت تا مجموعه فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» تا به امروز فروشی بالغ بر ۲.۸ میلیارد دلار ثبت کرده باشند.

 

«ماموریت غیرممکن» هجدهمین مجموعه فیلم پرفروش تاریخ سینماست.

 

 تبلیغات

برترین ها