با ما همراه باشید

اخبار

فیلم‌هایی که تا قبل از شروع فصل اسکار باید دید (بخش اول)

هر ساله با نزدیکتر شدن به فصل اسکار، اخبار و حواشی زیادی درباره‌ی فیلم‌های آن سال وجود دارد که …

منتشر شده

در

بسیاری از جشنواره‌های فیلم ۲۰۱۷ به پایان رسیده‌اند و این به معنای نزدیک تر شدن به شروع فصل مراسم اسکار می‌باشد. در این موقع از سال بحث و جدال سر فیلم‌هایی که قرار است نامزد شوند و مستحق دریافت جایزه هستند، میان دوست داران فیلم و سینما بالا می‌گیرد. پس اگر می‌خواهید که از سایرین عقب نمانید، بهتر است فیلم‌های پیشنهادی ما را نگاهی بیندازید.

در این بخش فیلم‌هایی که در نیمه‌ی ابتدایی سال ۲۰۱۷ اکران شده‌اند را مورد بررسی قرار می‌دهیم. 

۱- Get Out

گویا قرار است که امسال کمپانی یونیورسال با دست پر وارد مراسم اسکار شود. “برو بیرون” فیلم ترسناک و تحریک‌کننده‌ی جردن پیل (Jordan Peele) از آن دسته از فیلم‌هایی است که بعید می‌دانیم امسال در اسکار توفیقی نصیبش نشود. فیلمی که در آن رویارویی بین دو نژاد مختلف و ارتباط میان آن‌ها، نوعی حس گناه و خودآزمایی در شما ایجاد می‌کند.

گفتنی است که آخرین فیلم ترسناکی که در پا در مراسم اسکار گذاشت، فیلم “سکوت بره‌ها (Silence of the Lambs)” بوده است، که توانست ۵ جایزه معتبر اسکار را در سال ۱۹۹۱ ازآن خود کند. هالیوود عاشق این گونه داستانهای ترسناکی با چنین بودجه‌ی کمی می‌باشد، پس شاید بتوان گفت فیلم “برو بیرون” شانس بالایی در مراسم اسکار امسال خواهد داشت.


۲- The Beguiled

اسکار - فریب خورده

سوفیا کاپولا، امسال برای فیلم “فریب خورده” توانست جایزه بهترین کارگردانی را در جشنواره ی فیلم Cannes ازآن خود کند. جایزه‌ایی که شاید تآثیری روی داوران اسکار نتواند بگذارد. “فریب خورده” فیلمی است عامه پسند و هیجان انگیز با بازی بازیگران زن بسیار قوی که هر کدام پتانسیل زیادی  برای نامزد شدن دارند (البته به احتمال زیاد نیکول کیدمن (Nicole Kidman) نفر اول این لیست می‌باشد. از کارگردانی و فیلمبرداری خوب فیلم هم نباید غافل شد.

عرضه‌ی فیلم در سینماهای خانگی شروع شده است که شاید شمارش مخاطبین غیر سینمایی شانس فیلم در اسکار امسال را بالاتر ببرند. شک و شبه‌های زیادی برای راهیابی فیلم به اسکار وجود دارد، ولی حداقل نباید از اشاره به چنین فیلمی غافل شد.


۳- Baby Driver

اسکار - بچه راننده

شاید نتوان کسی را پیدا کرد که بعد از دیدن “بیبیِ راننده” از صفاتی مثل دیدنی، جذاب و جالب استفاده نکرده باشد. اگر “بیبیِ راننده” حداقل نامزد بهترین تدوین فیلم، بهترین صداگذاری و بهترین فیلمبرداری نشود، قطعا جرم بزرگتری از هر آنچه که در فیلم گذشته است رخ داده.

مشکل اصلی “بیبیِ راننده” این است که کارگردان نتوانسته صحنه‌های به بیاد ماندنی خوبی را خلق کند و یا از بالاترین پتانسیل بازیگرهایش استفاده کند، که از این لحاظ امتیاز منفی‌ایی برای این فیلم می‌توان در نظر گرفت. به نظر ادگار رایت (کارگردان “بیبیِ راننده” ، که فیلم “مرد مورچه‌ایی (Ant-man)” را در کارنامه‌ی هنری خود دارد)، باید برای رسیدن به درجات بهتری در حرفه‌ی خود باز هم تلاش کند.


۴- Dunkirk

تمام فیلمهای کریستوقر نولان، از بهترین تا بدترینشان/akhari.jpg /home/shadow_m2/TeleDownload/New folder/تمام فیلمهای کریستوقر نولان، از بهترین تا بدترینشان/asly.jpg /home/shadow_m2/TeleDownload/New folder/تمام فیلمهای کریستوقر نولان، از بهترین تا بدترینشان/batman-begins.jpg /home/shadow_m2/TeleDownload/New folder/تمام فیلمهای کریستوقر نولان، از بهترین تا بدترینشان/Dunkirk-Plane-on-fire.jpg /home/shadow_m2/TeleDownload/New folder/تمام فیلمهای کریستوقر نولان، از بهترین تا بدترینشان/following.jpg /home/shadow_m2/TeleDownload/New folder/تمام فیلمهای کریستوقر نولان، از بهترین تا بدترینشان/GalleryMovies_1900x900_theDarkKnightRises_52abb72631b910.23880325.jpg /home/shadow_m2/TeleDownload/New folder/تمام فیلمهای کریستوقر نولان، از بهترین تا بدترینشان/hero_Inception-image.jpg /home/shadow_m2/TeleDownload/New folder/تمام فیلمهای کریستوقر نولان، از بهترین تا بدترینشان/insomnia-2002-christopher-nolan-al-pacino-robin-williams-hillary-swank-wallpaperinsomnia-2002-christopher-nolan-al-pacino-robin-williams-hillary-swank-wallpaper-4.jpg /home/shadow_m2/TeleDownload/New folder/تمام فیلمهای کریستوقر نولان، از بهترین تا بدترینشان/inter-pic-3.jpg /home/shadow_m2/TeleDownload/New folder/تمام فیلمهای کریستوقر نولان، از بهترین تا بدترینشان/memento-guy-pearce.jpg /home/shadow_m2/TeleDownload/New folder/تمام فیلمهای کریستوقر نولان، از بهترین تا بدترینشان/the_dark_knight_7.jpg /home/shadow_m2/TeleDownload/New folder/تمام فیلمهای کریستوقر نولان، از بهترین تا بدترینشان/the-prestige.jpg

شاهکار اخیر کریستوفر نولان، دانکرک، فیلمی سرگیجه آور و احساسی که مضمون جنگ جهانی دوم را در خود گنجاده است، شاید بالاترین شانس را در میان فیلم‌های ۲۰۱۷ برای درو کردن جوایز امسال داشته باشد. در کنار کارگردانی محشر فیلم که توسط یکی از بهترین‌های حال و حاضر صورت گرفته (کریستوفر نولان)، این فیلم فیلمی است که با بازدید بسیار بالایی روبرو شده و در میان تماشاچیان محبوبیت خاصی دارد که همگی این‌ها را می‌توان امتیازات مثبتی برای فیلم درنظر گرفت.

شاید توفیق خاصی در بخش جوایز بازیگری نصیب فیلم نشود (یکی از معایب اصلی فیلم می‌تواند باشد)، ولی از طرف دیگر شانس بالایی برای گرفتن جوایز اصلی اسکار، بهترین فیلم و بهترین کارگردانی، در کنار بهترین فیلمبرداری، صداگذاری و تدوین دارد.


۵- Victoria and Abdul

اسکار - ویکتوریا وعبدل

فیلم تاریخی و درام استفان فریرس (Stephan Frears)، “ویکتوریا و عبدل” ، به جز بخش بهترین بازیگر، بعید است شانس دیگری در اسکار امسال داشته باشد. جودی دنچ (Judi Dench) که در کارنامه‌ی خود اسکار بهترین بازیگر زن برای بازی در فیلم “شکسپیر عاشق (Shakespeare in Love)” را دارد، بازیگر محبوبی میان داوران اسکار می‌باشد و شانس بالایی برای نامزدی در بخش بهترین بازیگر زن را دارد. پس از ۲۰ سال که او نقش ملکه ویکتوریا را در فیلم Mrs Brown ایفا کرده است، این اولین باری است که دوباره او این نقش را بازی می‌کند. ویکتوریا و عبدل فیلمی شیرین، قابل هضم و شاد برای دیدن با خانواده می‌باشد.


۶- Blade Runner 2049

اسکار - بلید رانر

در هفته‌های ابتدایی اکران  فیلم، “بلید رانر ۲۰۴۹” نتوانست ارتباط خوبی با تماشاچیان ایجاد کند چرا که به عقیده‌ی آن‌ها فیلم نتوانسته بود انتظارات را برآورده کند و نسبت به نسخه‌ی اول فیلم که در سال ۱۹۸۲ منتشر شد (که یکی از شاهکارهای “ریدلی اسکات (Ridley Scott)” محسوب می‌شود)، از ضعف‌های زیادی رنج می‌برد. ولی از نگاه جلوه‌های ویژه، فیلم دارای صحنه‌های حیرت آور و جالبی می‌باشد که در کنار آن یکی از نابغه‌های فیلمبرداری، راجر دیکینز (Roger Deakins) ، فیلمبرداری فیلم را برعهده داشته است که مستحق عنوان نامزدی (و یا حتی برنده شدن) در اسکار امسال می‌باشد.

هریسون فورد (Harrison Ford) با بازگشتش در این فیلم، احتمال نامزدی برای عنوان بهترین بازیگر مرد مکمل را دارد که با توجه به سنی که دارد، بسیاری این بازگشت را شبیه بازگشت سیلوستر استالونه (Sylvester Stallone) در فیلم Creed می‌دانند که توانست دو سال قبل نامزد جایزه اسکار شود. دنیس ویلنیو (Denis Villeneuve) که پارسال با فیلم “ورود (Arrival)” نامزد بهترین کارگردانی شد، امسال هم شانس بالایی برای نامزدی خواهد داشت.

مطالعه بخش دوم از اینجاادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 19 =

برترین ها