logan2017 feat22e 1024x413

فیلم ابرقهرمانی «لوگان» از مجموعه «مردان ایکس» پرشکایت‌ترین فیلم سال ۲۰۱۷ بریتانیا لقب گرفت.

به گزارش ایران مگ به نقل از همشهری آنلاین ، هیات درجه‌بندی فیلم در بریتانیا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد سال گذشته برای فیلم سینمایی «لوگان» (با درجه سنی بالای 15 سال) با بازی هیو جکمن 20 مورد شکایت از سوی خانواده‌ها و تماشاگران ثبت شده است. این در حالی است که سال پیش از آن «ددپول» با 51 شکایت و در 2015 درام جیمز باندی «اسپکتر» با 40 مورد شکایت جنجالی‌ترین فیلم‌ها بودند.

عمده شکایت‌ها از فیلم ابرقهرمانی «لوگان» مربوط به خشونت بیش از اندازه آن بود و تماشاگران معتقد بودند برخی صحنه‌های فیلم به گونه‌ای است که باید برای دیدن آن در سالن‌های سینما درجه‌بندی سنی بالای 18 سال در نظر گرفته شود. با این حال، هیات درجه‌بندی فیلم بریتانیا با تاکید بر اینکه خشونت موجود در «لوگان» بیشتر فانتزی است تا آزاردهنده، شکایت‌ها را وارد ندانسته و از درجه‌بندی سنی 15 سال دفاع کرده است.

در رده دوم پرشکایت‌ترین فیلم‌های سال درام حماسی و تاریخی «پدماوتی» به کارگردانی سانجی لیلا بانسالی با 10 شکایت ایستاده است. این فیلم جنجالی بالیوود که با درجه A12 اکران شد، داستان یک ملکه مورد احترام در سده 13 هند را روایت می‌کند. برخی شکایت‌کنندگان گفته‌اند «پدماوتی» تصویری دیگرگون از یک شخصیت محترم هندی ارائه داده که البته ربطی به درجه آن ندارد. این فیلم برای گروه سنی بالای 12 سال مناسب تشخیص داده شده بود.

«بلوند اتمی» با بازی چارلیز ترون و جیمز مک‌آووی هم هشت شکایت داشت و در رده پرشکایت‌ترین فیلم‌های سال در جایگاه سوم قرار گرفت. این تریلر بسیار خشن که در بریتانیا با درجه مناسب برای گروه سنی بالای 15 سال به نمایش درآمد، در مجموع در دنیا حدود 100 میلیون دلار فروخت که بیش از 50 میلیون دلار آن مربوط به آمریکای شمالی بود.