با ما همراه باشید

سینمای ایران

مربی کارتر به شبکه نمایش می‌آید/ جادوی “مارادونا” در قاب تلویزیون

منتشر شده

در

به گزارش ایران مگ به نقل از تسنیم، این هفته و در بخش مرور پرونده بازیگران، فیلم هایی از “ساموئل ال جکسون ” در جدول پخش صحنه‌گران (مرور آثار)شبکه نمایش قرار گرفته است. ساموئل لیروی جکسون بازیگر آمریکایی و نامزد جایزه‌های اسکار، گلدن گلوب و بفتا است. جکسون در اوایل دهه نود میلادی و با ارائه عملکرد فوق‌العاده‌ای که از خود به نمایش گذاشت تبدیل به یک ستاره تمام عیار هالیوود گشت و از آن زمان در بسیاری از فیلم‌هایی که فروش بالایی داشتند حضور داشته‌است.

فیلم‌های”پایگاه”، “بازگشت قهرمان”،”مرد” ، “اموس و اندرو”، “محافظ یک آدمکش”، “مربی کارتر”،” تغییر مسیر” آثاری هستند که با بازی این بازیگر، به ترتیب از 20 مرداد ماه تا جمعه 26 مرداد ماه، ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

سینمای آرژانتین در قاب شبکه نمایش

روابط عمومی شبکه نمایش اعلام کرد: این شبکه در قالب بخش “سینمای ملل” این هفته به مرور آثار سینمایی آرژانتین با هفت فیلم سینمایی که از ۲۰ مرداد هر روز ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش خواهد شد، می پردازد. عناوین این فیلم‌ها شامل “نه ملکه”، “کامچاتکا”، “مارادونا”، “دنیا با بدی کمتر”، “ماموریت اجباری”، “داستانهای خودمانی”، “راز چشمهایش” می باشند.

فیلم سینمایی “نه ملکه” روز شنبه ۲۰ مرداد ماه ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه نمایش می‌رود. این فیلم به کارگردانی فابیان بیلینسکی محصول ساخت 2000 است. وی تنها دو فیلم سینمایی بلند با نام ‌های “نه ملکه” در سال 2000 و “تشنج” در سال 2005 ساخت و با همین دو فیلم به عنوان یکی از کارگردانان قابل آرژانتین و آمریکای لاتین مطرح شد. وی برای این دو درام جنایی جوایز متعددی را از جشنواره‌های بین‌المللی کسب کرد. از جمله برای “نه ملکه”برنده جایزه شاهرخ طلایی بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه اوریژینال انجمن منتقدان سینمایی آرژانتین در سال 2000 شد.

فیلم سینمایی “مارادونا” یک پیشنهاد خوب برای طرفداران فوتبال

در دنیای فوتبال «دیگو آرماندو مارادونا» چیز دیگری است، جادوگری برای نسل‌های معاصر بی‌شک این اسطوره‌آرژانتینی که هم‌اکنون بازیگران مستعد دیگر جهان را با وی می‌سنجد دراماتیک‌ترین زندگی ورزشکاران حوزه‌ فوتبال را به خود اختصاص داده است. فیلم داستانی “مارادونا” به کارگردانی مارکو ریسی محصول سال 2007 است. بازیگرانی چون مارکو لئوناردی، جولیا دیاز و خوان‌ لیرادا نقش‌آفرینی می‌کنند. درخلاصه داستان فیلم با بازی مارکو لئوناردی، خوان لیرادو و جولیتا دیازمی بینیم دیه گو مارادونا درحالی که بسیار چاق وسنگین وزن شده است، دراثر مصرف مواد مخدردچارعارضه قلبی می‌شود و به بیمارستان منتقل می‌شود. دربیمارستان، درحالت کما، زندگی‌اش را ازدوران کودکی به خاطر می‌آورد. اززمانی که به دنبال توپ فوتبالش داخل یک گودال آب می‌افتد وپدرش تلاش می‌کند تااورا نجات دهد.

این فیلم که براساس شخصیت یک فوتبالیست به آن پرداخته شده است روز دوشنبه ۲۲ مردادماه از شبکه نمایش پخش می شود.

دومین فیلم موفق در تاریخ آرژانتین فیلم “راز چشمهایشان” است که روز جمعه ۲۶ مرداد ماه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش خواهد شد . فیلم راز چمهایش یک فیلم درام و جنایی به کارگردانی خوان خوزه کامپانلا محصول ۲۰۰۹ که براساس رمانی به نام پرسشِ چشمانشان ساخته شده است این فیلم بهترین فیلم خارجی در اسکار هشتاد و دوم شد .

فیلم داستان یک کارمند میانی دستگاه قضایی آرژانتین‌، بنخامین اسپوزیتو (‌ریکاردو دارین‌) ‌، است که با پرونده‌ای خاص روبرو می‌گردد‌. گرچه این پرونده در اداره‌ی متبوع او بسته می‌شود‌، ولی در زندگی شخصی او به طرز آزار‌دهنده‌ای مفتوح می‌ماند به طوری که پس از گذشت 30 سال از زمان بررسی قضایی آن و در دوره‌ی بازنشستگی‌اش احساس نیازی پیدا می‌کند به واکاوی دوباره‌ی تمام ابهامات والبته تلخی‌های آن پرونده‌‌. مصادیق تلخی همانا دورماندن از عشق گرانسنگش –‌ ایرنه‌‌، همکار و رئیسش در آن زمان‌ – ‌، از دست دادن تنها دوست قابل اعتمادش – ساندووال – و شاید از همه مهم‌تر خاطرات غیر متقن ولی درد‌آوری که او از هولناکی جنایت واقع شده در سرش می‌پروراند‌. او پس از 30 سال قصد دارد رمانی درباره‌ی پرونده‌ی تجاوز و قتل ‌«لیلیانا» به نگارش در‌آرورد و به این بهانه مخاطب فیلم دعوت می‌شود تا از ابتدا‌ی این ماجرا را به انضمام برش‌هایی از زمان حال را ببیند‌.

سینمای ملل و فیلم‌های برگزیده سینمای آرژانتین از شنبه 20 تا جمعه 26 مرداد ماه، ساعت 19 از شبکه نمایش پخش شده و ساعت 4:30 و 11 روز بعد باز پخش می‌شوند.

انتهای پیام/

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + ده =

تبلیغات

برترین ها