2911700

کمپانی فیلم‌ سازی فاکس مدعی شد وثیقه ضمانت تخلیه لوکیشن فیلم سینمایی «پست» به‌رغم تخلیه این لوکیشن، به این استودیو بازنگشته است.

به گزارش ایران مگ به نقل از مهر؛ استودیوی فیلمسازی فاکس قرن بیستم با ارائه درخواستی به دادگاه، از کمپانی اجاره دهنده لوکیشن فیلم «پست»(۲۰۱۷) به اتهام فریب و کلاهبرداری شکایت کرد.

سال ۲۰۱۷ فاکس با پرداخت مبلغ ۳۰۰ هزار دلار، بخشی از یک مجموعه اداری در حومه شهر نیویورک را از شرکت« White Plains Development» به مدت شش ماه جهت فیلمبرداری فیلم «پست» در بهار و تابستان آن سال اجاره کرد. فاکس همچنین ۱۰۰ هزار دلار دیگر جهت وجه الضمان قرارداد به شرکت مذبور پرداخت کرد تا به شرط تحویل صحیح و سالم لوکیش ظرف مدت حداکثر ۵ روز بعد از تخلیه آن را بازپس گیرد.

حالا مسئولان فاکس قرن بیستم می‌گویند ماه‌ها پس از پایان فیلمبرداری و تحویل مجموعه به شرکت اجاره دهنده و بعد از بارها ارائه درخواست برای بازپس گیری وثیقه، لیستی از خسارات غیرقانونی و ساختگی دریافت کرده است.

به گفته جاناتان زاوین بسیاری از این خسارات ادعایی محل تردید و قابل بحث هستند چرا که این مجموعه برای تخریب و بازسازی برنامه‌ریزی شده بود. او افزود که طبق اطلاعات رسیده این محل از یک ساختمان اداری به مجموعه‌ای مسکونی با بیش از ۲۰۰ واحد تغییر کاربری داده است.

بنابر شکایت مطرح شده، فاکس می‌گوید به دلیل این تغییر برنامه‌ریزی شده، حق داشت طبق قرارداد نوسازی‌هایی در لوکیشن اجرا کند که شامل جا به جایی دیوارهای غیرحامل، نصب تجهیزات نوری و رنگ آمیزی محل بوده است. در صورتی که حالا بسیاری از این موارد در لیست خسارات ادعایی شرکت مذبور مطرح شده است.

علاوه بر اینها فاکس مدعی شده است که اساسا شرکت « White Plains Development» مالک مجموعه نیست و تمام دارایی خود را به‌علاوه وثیقه از محل خارج کرده است.

وکیل استودیوی فاکس همچنین گفت: «آرون وکسلر نماینده شرکت اجاره دهنده، تعمدا نام مالک واقعی لوکیشن را در هنگام عقد قرارداد پنهان کرده است و با پنهانکاری پشت اسم نهاد «White Plains Development» مرتکب عملی مجرمانه شده و با وثیقه متعلق به فاکس گریخته است. ما انتظار داریم دادگاه این حقیقت را آشکار کرده و تمامی افراد مسئول این فریبکاری را مجبور به پرداخت خسارات متحمل شده به فاکس کند

فاکس شکایت خود را تحت عنوان نقض قرارداد، نقض امانتداری و کلاهبرداری ارائه داده است. وکسلر تا کنون به هیچ یک از موارد اتهامی واکنشی نشان نداده است.