با ما همراه باشید

سینمای جهان

نمایش مرکوری ۴۷۳ میلیون دلاری شد

منتشر شده

در

نسخه جدید «دکترسئوس، گرینچ» که یک انیمیشن شیرین و کریسمسی است، این هفته در عین ادامه سودسازی اش در آمریکای شمالی و ۱۸۰ میلیون دلاری شدن در این منطقه از جهان، در ۱۱۱ کشور دیگر هم در سایر قاره ها به نمایش درآمد و با احتساب کشورهای دیگری که پیشتر به نمایش این فیلم همت گماشته بودند، در ۳۳ کشور به درآمدی تازه و ۶/۷ میلیون دلاری نایل آمد.

 

این یک راز است که چرا «سئوس» تازه در قاره های اروپا، آسیای شرقی، آمریکای جنوبی، شمال آفریقا و اقیانوسیه درآمدی کمتر از انتظار داشته و شاید مضمون کریسمسی و فرهنگی آن که بیشتر آمریکایی است تا اروپایی و بین المللی در این موضوع تأثیر زیادی داشته اما واقعیت امر هر چه باشد، درآمدی ۳۶ میلیون دلاری طی ۳ هفته اکران در مناطق فوق رقمی نازل و عملاً یک ششم پولسازی آن در آمریکا و کانادا است که قسمت هیچ شرایطی نمی توان توأم با اغماض و پذیرش به آن نگریست.

 

از پنجشنبه و جمعه این هفته نمایش این فیلم در ۲۳ کشور و بازار جدید آغاز می شود و این شاید جبران کننده نسبی رکودی باشد که از آن یاد کردیم. در میان این کشورها و میزبان های تازه برای گرینچ باید به فرانسه، استرالیا، ایتالیا، آلمان و اسپانیا اشاره کرد و البته بدیهی است که آنها مبلغ قابل توجهی را به حساب خالقان این فیلم بریزند که سران استودیوی قدیمی یونیورسال بوده اند.

 

ناآرامی های پولساز

«راپسودی بوهه میان» فیلمی که فاکس ساخته و کاری زندگینامه ای پیرامون «فردی مرکوری» سرکرده فقید گروه موسیقی کویین بریتانیا و سرشار از ناآرامی های زندگی حرفه ای و خصوصی وی است. در بازارهای بین المللی در تضاد کامل با اوضاع کم رونق سئوس بوده است. این فیلم که رامی مالک آفریقایی تبار در آن نقش مرکوری را ایفا کرده، اضافه بر ۸/۱۳ میلیون دلاری که طی چهارمین هفته پخش اش در آمریکای شمالی کسب کرد ۳۸ میلیون دلار هم در سایر کشورها و قاره ها بدست آورد و به این ترتیب مجموع درآمدسازی اش در سطح جهان به ۴۷۳ میلیون دلار رسید که البته رقم قابل قبولی است و یک پیروزی قطعی برای سازندگان فیلم جلوه می کند.

 

در چنین حال و اوضاعی ورسیون جدید «رابین هود» افسانه ای هم که کار کمپانی های لایونزگیت و سامیت است چندان بهتر از گرینچ عمل نکرد. این فیلم در بدو اکرانش در آمریکای شمالی از گیشه ای ۱/۹ میلیون دلار عبور نکرد و در سایر قاره ها نیز به رغم به نمایش درآمدن در ۳۳ کشور و بازار مختلف به رقم ۷/۸ میلیون دلار اکتفا کرد. بالاترین ارقام برای «رابین هود ۲۰۱۸» در کشورهایی به جز آمریکای شمالی در بریتانیا و سپس استرالیا و ایتالیا به ثبت رسید که به ترتیب به ۲/۱ میلیون، ۹۰۱ هزار و ۸۸۵ هزار دلار بالغ شد و مالزی هم ۵۳۰ هزار دلار را به نام این فیلم نوشت.

 

نمایش مرکوری,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

او همان قهرمان سابق نیست

مشکل رابین هود جدید که آنقدرها نیز همان قهرمان مشهور و قدیمی و مردمی و فداکار جنگل های شروود در اطراف شهر ناتینگهام انگلیسی نیست، این است که منتقدان در بدو اکران فیلم آن را بدجوری کوبیده و فیلمی کم ارزش و نسخه ای ضعیف از «هود»های قبلی نامیده اند که جملگی کارهای پرفروشی بودند. با این حال امید سازندگان فیلم پایان نیافته و آنها به آغاز اکران آن در کشورهای بالقوه پولساز فرانسه، بلژیک، کره جنوبی، برزیل، روسیه، دانمارک، فنلاند و مکزیک چشم دوخته اند که همگی طی روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته صورت می پذیرد و سوئد و نروژ را هم که به منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا تعلق دارند، باید به این مجموعه اضافه کرد.

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شانزده =

تبلیغات

برترین ها