با ما همراه باشید

اخبار

۵۰نمایش در بهار۹۸

منتشر شده

در

نمایش های بهار98,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران
گزارشی از نمایش‌هایی که در فصل جدید در تماشا‌خانه‌های تهران اجرا می‌شود

تعطیلات نوروزی تمام شد و سالن‌های نمایشی در فصل بهار میزبان نمایش‌های جدید می‌شوند، سالن‌های دولتی و خصوصی تئاتری با آغاز بهار با بیش از ۵۰نمایش جدید، اجراهای خود را آغاز می‌کنند؛ اجراهایی که تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

 

ملاقات همچنان پرطرفدار

این روزها مجموعه تئاترشهر که در روزهای تعطیلات نیز باز بود، اجرای چند نمایش جدید را دارد. «ملاقات» پارسا پیروزفر همچنان روی صحنه است. این نمایش ۲ساعته هر شب ساعت ۱۹:۳۰اجرا می‌شود. از امشب نیز نمایش «سیمین و فرزان» فهیمه عابدینی ساعت ۲۰اولین اجرای خود را در تالار قشقایی دارد و از ۲۰فروردین اجرای «بی‌صدایی» به کارگردانی آزاده شاهمیری آغاز می‌شود. این نمایش یک ساعته هر شب ساعت ۲۰روی صحنه است.

 

فعالیت تئاتر مولوی با ۲نمایش

مرکز تئاتر مولوی هم با نمایش «زایش» کار خود را از ۱۵فروردین آغاز کرده. امیرمهدی غرشی کارگردانی نمایش را برعهده دارد و هر روز ساعت ۱۹روی صحنه می‌برد. سالن اصلی مولوی هم میزبان «لک‌لک‌های حقیقی» می‌شود؛ نمایشی که تا دوم اردیبهشت ساعت ۲۰روی صحنه است.

 

هفت دقیقه با آرش عباسی

جواد محمدپور هم از امروز( ۱۸فروردین) نمایش «پروانه و یوغ» محمد چرمشیر را به تالار حافظ می‌برد. این نمایش ساعت ۲۱:۱۵روی صحنه است. آرش عباسی هم «هفت دقیقه» استفانو ماسینی را از هفته چهارم ساعت ۱۹در این تالار روی صحنه خواهد برد.

 

خانه مهرگان؛ پرکار در بهار

از میان تماشاخانه‌های خصوصی هم خانه مهرگان در ۲سالن خود ۴ اجرا خواهد داشت. محمد حسینی در سالن شماره یک «شبی بیرون از خانه» را ساعت ۲۱اجرا می‌کند و شهرام زرگر در همین سالن نمایش «شهرت» را ساعت ۱۹:۳۰روی صحنه می‌برد. «دوست واقعی من تیرکس» به کارگردانی نیما بیگلریان نیز در این سالن ساعت ۱۸روی صحنه می‌رود. مهدی ارجمند هم با مشاوره میکائیل شهرستانی، نمایش «برای خرید که نباید پول داد» را ساعت ۲۰:۴۵روی صحنه می‌برد؛ اثری از داریوفو که اجرای آن تا ۲۰اردیبهشت ادامه دارد. سالن ۲عمارت نوفل‌لوشاتو اجرای نمایش «دد» را به کارگردانی حمید خرم آغاز می‌کند؛ نمایش برگزیده جشنواره تئاتر دانشجویی که ساعت ۱۹:۳۰روی صحنه می‌رود.

 

ایرانشهر با ۳اجرا

با نگاهی به بازیگران نمایش‌هایی که روی صحنه‌ می‌آیند، به‌نظر می‌رسد فصل بهار هنرمندان و چهره‌های تئاتری بیشتر از چهره‌های سینمایی روی صحنه‌های نمایش هستند. سالن‌های ایرانشهر نیز از امشب میزبان نمایش‌های جدید می‌شوند. کهبد تاراج نمایش «غلامرضا لبخندی» را در سالن سمندریان، ساعت ۱۹:۱۵روی صحنه می‌برد.

 

سالن ناظرزاده کرمانی هم میزبان «یک ساعت آرامش» سیدجواد روشن است. این نمایش ساعت ۱۹:۴۵روی صحنه می‌رود. هادی عامل نمایش «آلفرد» را از اول بهار در این سالن نمایشی روی صحنه دارد.

 

شهرزاد هم که قبل از بسته شدن جزو پرکارترین سالن‌های نمایش پایتخت بود، با بازگشایی مجدد اجرای نمایش‌ها را آغاز می‌کند. مرتضی اسماعیل‌کاشی نمایش «صد درصد» را روی صحنه دارد و امیر دژاکام نمایش «مکبث» را در شهرزاد روی صحنه برده است.

 

آغاز فعالیت سپند با نمایش‌های بهاری

تماشاخانه پالیز که حالا نامش به سپند تغییر پیدا کرده  و با یک تیم جدید اداره می‌شود در شب‌های بهاری میزبان ۲نمایش است. 

 

مهتاب نصیرپور که همیشه در مقام بازیگر روی صحنه بوده بعد از ۳۰سال نمایش «اثر پرتوهای گاما بر گل‌های همیشه بهار» را کارگردانی می‌کند، این نمایش در سالن یک سپند اجرای خود را آغاز کرده و تا پایان فروردین هر شب ساعت ۱۹:۳۰روی صحنه است. روزبه اختری هم در سالن ۲تماشاخانه «سرزمین تهی‌سران» را در روزهای تعطیل نوروز اجرا کرده و این اجرا تا پایان فروردین ادامه دارد.

 

یاشار رازپوش نمایش کمدی «مرده‌خور» را در این سالن ساعت ۱۹:۳۰اجرا می‌کند. «ورود اضطراری» و «به فرمان من» ۲نمایشی هستند که در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شوند و در تئاتر مستقل تهران هم نمایش «سیزده» مهدی کوشکی از ۲۰فروردین کارش را آغاز می‌کند. در این سالن نمایش «اجازه دارم جیغ بکشم؟!» علی ساسانی‌نژاد اجرای خود را هفته اول فروردین آغاز کرده است.

 

 

 

تبلیغات

برترین ها